Trump’ın Başı Bu Sefer Büyük Dertte!

Eski ABD Başkanı ve iş adamı Donald Trump, sivil dolandırıcılık davasında çarptırıldığı 464 milyon dolarlık cezayı ödemek için gerekli maddi teminatı bulamadığı belirtildi. Trump’ın avukatları, New York Temyiz Mahkemesi’ne verilen dilekçede, 464 milyon dolarlık tazminat cezasının tamamını teminat altına almanın mümkün olmadığını ifade etti.

MADDİ ZORLUKLARLA KARŞI KARŞIYA

Trump’ın maddi durumu “istikrarlı” olsa da, 464 milyon dolarlık cezayı teminat altına alacak sigorta şirketi bulunamadığı için önemli zorluklarla karşı karşıya olduğu belirtildi. Avukatlar, Trump’ın mal varlıklarını teminat olarak kullanabileceğini ifade ederken, toplam ceza miktarının daha az bir kısmının teminat olarak kabul edilmesi talebinde bulundu.

CEZA DURDURMAK İÇİN 100 MİLYON DOLARLIK TEMİNAT

Trump’ın cezanın tahsilatını durdurmak için 100 milyon dolarlık teminata hazır olduğu belirtilirken, daha önce yapılan başvuruda toplam ceza miktarının tahsilatının durdurulması talebinde bulunulmuştu. Ancak, mahkeme masrafları ve ceza faiziyle birlikte Trump’ın ödeyeceği toplam miktarın 464 milyon dolara ulaştığı kamuoyuna yansımıştı.

DAVA SONUCU VE TEPKİLER

New York Başsavcısı Letitia James tarafından açılan davada Trump, Trump Organization şirketi ve bazı yöneticileri banka kredileri ve sigorta işlemleri konusunda daha iyi ticari şartlar elde etmek için fazla mal varlığı bildiriminde bulunmakla suçlanmıştı. Dava sonucunda Trump ve şirketinde çalışan oğullarına toplam 364 milyon dolarlık para cezası verilmişti. Trump ise dava sürecini “cadı avı” ve “siyasi bir komplo” olarak nitelendirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x